Ендоваскулярна хірургія
Ендоваскулярна хірургія (синонім: інтервенційна радіологія) – це передовий напрям сучасної медицини. Його суть: проведення малотравматичних діагностичних і лікувальних оперативних втручань за допомогою спеціальних мініатюрних катетерних інструментів, які вводяться через точковий прокол артерії або вени в будь-який орган під контролем спеціальних рентгенодіагностичних систем.
Ці інструменти по судинах або іншим шляхам можна підвести безпосередньо в хворобливу ділянку і виконати діагностичну чи лікувальну процедуру, яка часто замінює великі хірургічні операції. Введення катетера та інших інструментів здійснюється через невеликий прокол шкіри і не супроводжується розрізами. Тому ендоваскулярні втручання менш болючі і не викликають ускладнень, характерних для традиційних хірургічних втручань.
ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ ЕНДОВАСКУЛЯРНОЇ ХІРУРГІЇ:
- Ендоваскулярні діагностичні та лікувальні втручання виконуються амбулаторно, або вимагають декількох днів госпіталізації.
- Загальний наркоз в переважній більшості випадків не потрібний.
- Операційний ризик, больовий синдром, час відновлення, а також ризик післяопераційних ускладнень, пов’язаних з операційною раною (болі, кровотечі, нагноєння), в порівнянні з традиційною хірургією істотно знижені.
- Ендоваскулярні втручання в більшості випадків менш дорогі, ніж традиційні хірургічні операції.
ЯК ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ
- Прийом і консультація у лікаря Київської обласної клінічної лікарні
- Обстеження хворого з подальшим вирішенням питання про його лікування госпіталізації
- Проведення діагностики з різними видами ангіографічних досліджень
- Проведення лікування ендоваскулярної хірургії
У складі відділення є рентген хірургічний оперблок, оснащені найсучаснішою апаратурою виробництва фірми SIEMENS (Німеччина) – це цифрова рентгенівська ангіографічна система останнього покоління Artis zee, яка забезпечує найвищу якість рентген-зображень при мінімальному променевому навантаженні на пацієнтів і персонал, а також високоточна комп’ютерна система для реєстрації ЕКГ і гемодинаміки AXIOM Sensis, що забезпечує обстеження і моніторинг стану пацієнта під час операції.
Відділення інтервенційної радіології (ендоваскулярної хірургії) в Київській обласній клінічній лікарні створено в травні 2012 р Основними напрямками в роботі відділення є проведення діагностичних ангіографічних досліджень всіх органів і систем організму, а також малотравматичних лікувальних рентгенохірургічних втручань на судинах серця, головного мозку, аорти та її гілок, кінцівок, органів черевної порожнини і малого таза та ін.
У складі відділення є рентгенохірургічний операційний блок, оснащений найсучаснішою апаратурою виробництва фірми SIEMENS (Німеччина). Це цифрова рентгенівська ангіографічна система останнього покоління Artis zee, яка забезпечує найвищу якість рентген-зображень при мінімальному променевому навантаженні на пацієнтів і персонал, а також високоточна комп’ютерна система для реєстрації ЕКГ і гемодинаміки AXIOM Sensis, що забезпечує обстеження і моніторинг стану пацієнта під час операції.
Найбільш поширеною ендоваскулярною процедурою на сьогоднішній день є діагностична ангіографія. Суть методу: спеціальною голкою проводиться пункція артерії або вени, найчастіше в області паху, при необхідності під пахвою, під ключицею або в області шиї. У отвір вводиться спеціальним чином вигнута пластикова трубка – катетер. Під рентгеноскопічним контролем катетер вводиться в цільову судину. У катетер під тиском вводиться контрастна речовина, видима в рентгенівських променях. Змішуючись за короткий час з кров’ю, контрастна речовину поширюється по всій досліджуваній судинній ділянці, роблячи її видимим в рентгенівських променях. Отримана картина фіксується за допомогою цифрової зйомки. Таке дослідження дозволяє виявити багато захворювань судин і внутрішніх органів, є обов’язковою при діагностиці серця, артерій ніг, печінки та інших органів.
У відділенні інтервенційної радіології (ендоваскулярної хірургії) Київської обласної клінічної лікарні проводяться такі основні види ангіографічних досліджень:
- Коронаровентрикулографія – це дослідження артерій серця з метою визначення стенотичних уражень (звужень) і тромбозів. Проводиться при стенокардії або інфаркті міокарда для визначенні тактики подальшого лікування.
- Церебральна ангіографія – це дослідження судин головного мозку з метою визначення стенотичних уражень (звужень) або тромбозів, а також аневризм або мальформацій. Проводиться при виникненні інсультів або транзиторних ішемічних атак для визначенні тактики подальшого лікування.
- Ангіографія аорти і артерій кінцівок – проводиться при діагностиці аневризм, а також звужень і оклюзій (повної закупорки) при діагностиці облітеруючих захворювань (атеросклероз, ендартеріїт) для визначенні тактики подальшого лікування.
- Артеріографія ниркових артерій – метод, який проводиться при діагностиці пухлин нирок і вазоренальної (ниркової) гіпертонії для визначенні тактики подальшого лікування.
- Тазова артеріографія – проводиться при діагностиці захворювань органів малого тазу: матки, сечового міхура, прямої кишки.
- Флебографія вен кінцівок – застосовується з метою виявлення тромбозів (закупорки), варикозної хвороби, порушення клапанного апарату.
- Ангіопульмонографія – проводиться для діагностики тромбоемболії легеневої артерії, звуження стовбура легеневої артерії, легеневих кровотеч.
- Артеріографія черевного стовбура і мезентеріальних артерій – проводиться при діагностиці цирозу печінки, пухлин, шлунково-кишкових кровотеч і деяких захворювань крові, пов’язаних з гіперфункцією селезінки, для визначенні тактики подальшого лікування.
- Флебографія насіннєвої вени у чоловіків або яєчникової вени у жінок – при визначенні їх варикозних поразок для визначенні тактики подальшого лікування.
На підставі даних ангіографічного дослідження лікар приймає рішення про можливість і вибор методу рентгенохірургічного лікування.
Лікарі відділення кардіохірургії
Петруня Марія Олексіївна
Завідувачка відділення кардіології
Пікульський Володимир Миколайович
Завідувач центру кардіології та інтервенційної радіології
Артишук Ірина Юріївна
Лікар-кардіолог
Бруяка Анастасія Ігорівна
Лікар-кардіолог
Величко Наталія Сергіївна
Лікар-кардіолог
Гап Соломія Василівна
Лікар-кардіолог
Дайнеко Юлія Олегівна
Лікар-кардіолог
Дідоренко Марія Андріївна
Лікар-кардіолог
Дорош Олександр Григорович
Лікар-кардіолог
Єрьоміна Тетяна Олегівна
Лікар-кардіолог
Інзер Анастасія Олександрівна
Лікар-кардіолог
Коваль Станіслава Володимирівна
Лікар-кардіолог
Ковтун Євген Анатолійович
Лікар-кардіолог
Линник Людмила Миколаївна
Лікар-кардіолог
Рибачук Єлизавета Юріївна
Лікар-кардіолог
Урда Юлія Антоліївна
Лікар-кардіолог
Шевчук Олена Петрівна
Лікар-кардіолог
ГРАФІК РОБОТИ
Колл-центр
8:15 — 16:00
Координаційний центр
8:15 — 16:00