Ангіографія

Ангіографія – рентгенологічний метод візуалізації судин з використанням контрастних речовин. Ця інструментальна методика отримала широке застосування, так як дозволяє точно оцінити структуру судин різного калібру, виявити зони звуження, порушення кровообігу, колатеральний кровотік, точну локалізацію рівня закупорювання, виявити аномалії розвитку і придбану патологію різних органів і систем, діагностувати новоутворення, кісти, судинні мальформації .

Ангіографія артерій (артеріографія) найчастіше застосовується в кардіології, неврології та судинної хірургії. Вона допомагає чітко визначити область поразки, причину виникнення патології (ішемія, тромбоемболія, розрив судини), провести диференційний діагноз для призначення коректного лікування.

Ангіографія вен (флебографія) ефективно використовується в судинної хірургії, допомагаючи в діагностиці тромбофлебіту або тромбозу вен нижніх кінцівок. Також дана методика дає можливість оцінити різні аномалії розвитку і стан клапанів глибоких вен.

Ангіографія судин охоплює також лімфатичну систему, але даний вид втручання перестає бути актуальним, так як розроблені більш зручні та безпечні методики діагностики (КТ / МРТ).

Вартість обстеження

АНГІОГРАФІЯ ВІД 1000,00 ГРН.

ВИДИ

Залежно від показань ангіографія може бути загальна або селективна. При загальній ангіографії контрастну речовину вводять через катетер у великі судини (аорта або порожниста вена), звідки відбувається швидке перерозподіл препарату і контрастують всі органи і системи певної анатомічної зони організму. Селективна ангіографія дає можливість побачити необхідну ділянку судинного русла, завдяки більш точному введенню катетера. Наприклад, при каротидної контрастною ангіографії йодовмісні речовина вводять безпосередньо в сонну артерію, щоб обстежити її на наявність тромбів, звужень.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ АНГІОГРАФІЯ

Процедура ангіографії вимагає хороших практичних навичок, вона здійснюється досвідченим лікарем інтервенційних радіологом (або інтервенційних кардіологом) і під контролем лікаря-анестезіолога в умовах спеціально обладнаній рентгенопераціонной.

Існує єдина схема проведення ангіографії судин:

  • для підбору необхідного методу дослідження судин з урахуванням індивідуальних особливостей організму необхідно пройти ряд лабораторних тестів перед процедурою
  • лікар попередньо визначає місце введення катетера для кращої візуалізації необхідної ділянки (променева, плечова, підключичної, стегнова артерія)
  • безпосередньо перед маніпуляцією анестезіолог вводить пацієнтові седативні і антигістамінні препарати для зниження рівня тривоги і профілактики побічних реакцій на введення контрасту
  • в умовах асептики під місцевим знеболенням проводиться розріз шкіри для отримання доступу до артеріальних судинах
  • в посудину вводиться інтродьюсер, через який згодом встановлюється і поступово просувається в потрібне місце спеціальний катетер під рентгенівським контролем
  • при досягненні мети – вводиться контрастна речовина і проводиться цифрова рентген-зйомка судин (артерій і вен) в різних проекціях. При введенні контрастної речовини зрідка може виникнути нудота, відчуття жару, запаморочення.
  • після отримання серії знімків хорошої якості катетер видаляють і накладають пов’язку, що давить над місцем проколу
  • протягом 6-8 годин після ангіографії рекомендують постільний режим для запобігання ускладнень

Як потрапити на обстеження

blank

В нашій реєстратурі працюють висококваліфікований та привітний персонал. На діагностику можна записатись за телефоном: 044-483-38-76044-237-02-86.

АНГІОГРАФІЯ ГОЛОВИ І ШИЇ

Показаннями до проведення ангіографії голови і шиї можуть бути: постійний головний біль, запаморочення, зниження когнітивних функцій або порушення зору, транзиторні ішемічні атаки (передінсультному стану), а також гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти). Результати дослідження дають можливість побудувати відповідну тактику лікування – хірургічну або консервативну.

Найбільш часто робиться ангіографія сонних і хребетних артерій. Як правило, для дослідження катетеризируют стегнову артерію, потім катетер підводиться безпосередньо в досліджувану анатомічну зону після чого відбувається введення контрасту і цифрова рентгенівська зйомка в різних проекціях. При цьому оцінюється артеріальна, венозна і капілярна фази кровотоку, візуалізуються проблемні ділянки, визначається ступінь звуження просвіту артерій і оцінюється інтенсивність кровотоку. Ангіографія судин головного мозку дає неврологів і нейрохірургів чітке уявлення про церебральному кровотоку, а також дозволяє виявити наявність аневризм, тромбів, новоутворень, судинних пухлин, аномалій розвитку, артеріовенозних мальформацій, внутрішньочерепних крововиливів, визначити зони зниженого кровотоку.

Ангіографія артерій нижніх і верхніх кінцівок (артеріографія) може бути показана пацієнтам з облітеруючий атеросклероз і ендартеріїтом, цукровий діабет, гострими тромбозами і емболії, судинними травмами і мальформаціями. Маніпуляція робиться під місцевою анестезією, тому хворий знаходиться в свідомості, що дозволяє проводити постійний моніторинг його стану. Як правило, для дослідження катетерізіруют стегнова артерія, потім катетер підводиться безпосередньо в досліджувану анатомічну зону. Ангіографія вен кінцівок (флебографія) може бути показана пацієнтам з варикозної хворобою, флеботромбоз, судинними травмами і мальформаціями різної локалізації. При цьому контраст вводиться безпосередньо в просвіт потрібної вени через голку або через катетер (наприклад, в підшкірні вени тилу стопи). Пряма висхідна флебографія робиться злегка підняти хворого, щоб оцінити ступінь кровотоку. При необхідності робляться знімки в кількох проекціях, далі ногу пацієнта туго перебинтовували. Після маніпуляції мінімум півгодини необхідно робити активні рухи кінцівкою з метою запобігання тромбоутворення.

АНГІОГРАФІЯ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ

Ангіографія судин серця (коронарна ангіографія) – здійснюється через трансфеморальним (через загальну стегнову артерію) або трансрадіальний (через променеву артерію передпліччя) доступ. Катетер селективно заводиться в коронарні судини, після чого відбувається введення контрасту і цифрова рентгенівська зйомка в різних проекціях. Коронаровентрикулографія виконується в рентген-операційній в ургентному або плановому порядку, вона є доведеним «золотим стандартом» діагностики ішемічної хвороби серця, допомагає виявити безбольової форми стенокардії, уточнити ступінь обструкції коронарних артерій атеросклеротичними бляшками і тромбами, дозволяє прийняти невідкладне рішення про необхідність проведення стентування або балонної дилатації коронарних артерій для попередження інфаркту міокарда, застосовується для раннього відновлення кровотоку в судинах серця при вже виниклому інфаркті міокарда з метою обмеження зони некрозу міокардіоцитів.

Ангіографія нирок – променевої метод візуалізації та оцінки стану ниркових судин. Робиться у хворих з підозрою на вазоренальну гіпертонію (злоякісна гіпертонія, викликана звуженням ниркових артерій), а також в спірних випадках, коли необхідно уточнити характер урологічної патології (наприклад, пухлини нирок). Катетер через трансфеморальним або трансрадіальний доступ спочатку вводиться в черевну аорту, а потім селективно заводиться по черзі в обидві ниркові артерії, відбувається введення контрасту і цифрова рентгенівська зйомка в усіх зазначених місцях.

Ангіографія печінки – здійснюється через трансфеморальним або трансрадіальний доступ, дозволяє оцінити стан печінкових судин. Використовується для діагностики пухлинних новоутворень (навіть малих розмірів), цирозу на початкових стадіях, портальної гіпертензії, гемангіом. Ангіографія судин легенів (ангіопульмонографія), шлунка, кишечника і органів малого тазу – зазвичай здійснюється для діагностики закупорки або звуження живлять артерій, доброякісних і злоякісних пухлинних поразок, внутрішніх кровотеч.

ПОСЛУГИ З ПРОМЕНЕВОЇ ДІАГНОСТИКИ

Якісно, ​​швидко і безпечно зробити ангіографію Ви можете в Київській обласній клінічній лікарні у відділенні інтервенційної радіології. Фахівці відділення мають успішний багаторічний досвід ангіографічних досліджень на сучасному обладнанні останнього покоління. Ефективна і точна діагностика – запорука успішного лікування. Довірте нам своє здоров’я.

Добрий день. Хочу залишити відгук про проф.Копчак Андрій Володимирович та лікар Яковенко Володимир Романович , які проводили мені операцію по видаленню новоутворення привушної ділянки, операція проведена дуже проффесійно та на високому рівні , післяопераційні консультації також. Операція пройшла безкоштовно по направленню від сімейного лікаря , гроші ніхто з персоналу не вимагав, сплачено було тільки за консультацію , палату платну та аналізи які я не встигла зробити перед оперуванням. Лікарі дійсно проффесіонали своєї справи весь персонал чемний, професійно виконує всі маніпуляції. Дуже вдячна за їхній професіоналізм.

Любов

ГРАФІК РОБОТИ

Колл-центр
8:15 — 16:00

Координаційний центр
8:15 — 16:00

АМБУЛАТОРНА ДОПОМОГА

Діагностика

Амбулаторні відділення

СТАЦІОНАР

Терапія

Хірургія

Ургентна допомога