Алергологія

Алергологія— розділ медицини, який вивчає алергічні реакції та захворювання, причини їх виникнення, механізми розвитку та прояви, а також методи діагностики, профілактики та лікування.

Алергічні захворювання виникають на фоні ослабленої імунної системи, яка піддається атаці зовнішніми і внутрішніми подразниками — алергенами.

Алергія може проявлятися різними симптомами, серед яких:

  • Висипання на шкірі;
  • Набряклість і гіперемія шкірних покривів;
  • Свербіж і печіння;
  • Закладеність носу або виділення з нього;
  • Набряклість повік;
  • Почервоніння очей;
  • Першіння в горлі;
  • Сльозоточивість;
  • Розлади ШКТ;
  • Часті чхання;
  • Приступи задухи;
  • Сильний надривний кашель зі свистом в грудях, та інше.

ВІДДІЛЕННЯ АЛЕРГОЛОГІЇ

У відділенні алергології Київської обласної клінічної лікарні щоденно допомагають хворим, які страждають на бронхіальну астму, атопічний дерматит, кропив’янку, набряк Квінке, полінози, алергічні риніти і кон’юнктивіти тощо. Проводиться розмежування істинних та псевдоалергічних реакцій. У відділені алергології Ви маєте можливість пройти повне алергологічне обстеження у власній сертифікованій клініко-діагностичній лабораторії, шкірну алергодіагностику з пилковими (дерева, лугові трави, бур’яни), епідермальними (шерсть тварин) і побутовими (різні види домашнього пилу, збагаченого алергенами кліща) алергенами, визначення специфічних антитіл плазми крові до алергенів (пилкових, побутових, грибкових, епідермальних, харчових); скористатися консультацією досвідчених практикуючих лікарів; пройти ефективну специфічну імунотерапію для зниження сенсибілізації до більшості алергенів; регулярно проходити курс підтримуючої терапії. Для об’єктивного контролю за перебігом бронхіальної астми та диференціальної діагностики з хронічним обструктивним захворюванням легень активно використовуються інструментальні методи діагностики: рентгенографія ОГП, спірометрія + проба з бронхолітиком, бронхоскопія. Для лікування алергічних захворювань застосовується етіотропна, патогенетична та симптоматична медикаментозна терапія:· базисна терапія бронхіальної астми – інгаляційні глюкокортикоїди та холінолітики;· антигістамінні препарати та препарати, що блокують прозапальні медіатори ранньої фази алергічної відповіді (антагоністи лейкотрієнових рецепторів);· небулайзерна терапія;· специфічна імунотерапія алергенами (алерговакцинація);· фізіотерапевтичне лікування.

ПРИЙОМ У ЛІКАРЯ

Основним завданням лікаря-алерголога є виявлення конкретного алергену у пацієнта, як причини захворювання, призначення специфічного лікування і покращення цим якості життя людини. Прийом лікаря-алерголога починається з вивчення історії хвороби, збору анамнезу, спілкування з пацієнтом. Після цього призначаються необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, які підтверджують клінічний діагноз.Крім усього необхідного спектра діагностичних процедур, пацієнту також надається вся інформація щодо стану здоров’я, причин виникнення алергії і методів її профілактики в подальшому. Призначення ж комплексного лікування дає можливість позбутися неприємних симптомів алергії, які заважають у повсякденному житті.

Лікарі-алергологи

Київська обласна клінічна лікарня зібрала в своїх стінах досвідчених лікарів алергологів з багаторічним стажем, які підготують для Вас індивідуальний план обстеження і визначать подальший курс лікування. З нами Ви зможете забути про свої проблеми зі здоров’ям.

Не знайдено

Сторінку, яку Ви шукали, не знайдено. Спробуйте деталізувати пошук або скористайтесь навігацією, що знаходиться вище, щоб знайти пост.

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ

▶︎ Стаціонар, Консультативно-діагностичний центр, реабілітація, адміністрація:
м. Київ, вул. Загорівська 1.

▶︎ Консультативно-діагностичний центр:
м. Київ, Несторівський провулок, 13/19.

▶︎ Стаціонарне відділення:
м. Київ, вул. Віктора Некрасова, 49.

АМБУЛАТОРНА ДОПОМОГА

Діагностика

Амбулаторні відділення

СТАЦІОНАР

Терапія

Хірургія

Ургентна допомога